Dziś kolejne posiedzenie Komisji Zdrowia w sprawie projektu ustawy nr 1846. Przypomnijmy, jest to dokument autorstwa posła PiS, Czesława Hoca który wprowadza m.in. możliwość testowania pracowników na obecność koronawirusa.

Komisja zbierze się już po raz trzeci i najprawdopodobniej jej członkowie będą starali się doprowadzić do wprowadzenia do prac na najbliższym posiedzeniu Sejmu.

Po krótkiej wizycie na Komisji Obrony Narodowej, dotarliśmy na Komisję Kontroli Państwowej. Czekamy na raport NIK. Chwilę później, o 19:00, przenosimy się na Komisję Zdrowia, uwaga, bez osób towarzyszących – przewodniczący znów ograniczył zebranie tylko do parlamentarzystów – napisał na twitterze Artur Dziambor.

Od samego początku projekt ustawy był odebrany za wyjątkowo kontrowersyjny. Jej przeciwnicy uważają, że jest to początek wprowadzania segregacji sanitarnej pracowników w zakładach pracy. Przeciwne takim rozwiązaniom są między innymi sami pracodawcy, którzy nie chcą, aby na nich zrzucona została odpowiedzialność za testowanie pracowników i utrzymywanie „bezpieczeństwa”.